برنامه Samsung Kies برنامه ای است که توسط شرکت سامسونگ توسعه داده شده و برای انجام اعمال گوناگون بر روی تبلت و گوشی های این شرکت است. در این مقاله نحوه آپدیت گوشی و بکاپ گرفتن از گوشی به کمک این برنامه را به شما آموزش میدهیم.


نحوه نصب آپدیت با استفاده از برنامه Samsung Kies

برای آپدیت کردن گوشی و یا تبلت سامسونگ خود با استفاده از این برنامه این مراحل را طی کنید:برنامه Samsung Kies را دانلود کرده و بر روی ویندوز خود نصب کنید. سپس گوشی و یا تلبت خود را با استفاده از کابل به کامپیوتر خود متصل کنید. سپس در سمت چپ پنجره برنامه کد گوشی خود را مشاهده خواهید کرد. بر روی کد دستگاه خود کلیک کرده و سپس بر روی گزینه Firmware Upgrades کلیک کنید.سپس در صورت یافت شدن یک نسخه بروز رسانی برای دستگاه شما با پیغامی مشابه پیغام عکس بالا مواجه خواهید شد که در این صورت باید بر روی Start Upgrade کلیک کنید.سپس برنامه Samsung Kies شروع به دانلود آپدیت های دستگاه شما میکند. مدت زمان این پروسه بستگی به سرعت اینترنت شما دارد.پس از اتمام عملیات دانلود آپدیت، نصب آن آغاز میشود. دقت داشته باشید که حین نصب آپدیت به هیچ وجه گوشی را از کامپیوتر جدا نکنید.


نحوه تهیه بکاپ با استفاده از برنامه Samsung Keys

نحوه تهیه نسخه پشتیبان در نسخه های مختلف برنامه Samsung Kiss کمی با هم متفاوت است اما در کل مشابه هستند.

جهت تهیه بکاپ از گوشی خود به وسیله برنامه Samsung Kies این مراحل را طی کنید:برنامه Samsung Kies را در ویندوز خود اجرا کنید و سپس گوشی و یا تبلت سامسونگ خود را با استفاده از کابل به کامپیوتر متصل کنید. سپس در سمت چپ پنجره برنامه گوشی شما نمایان خواهد شد. بر روی دستگاه خود کلیک کنید.سپس در بخش Backup or Restore بروید. البته در بعضی از نسخه های برنامه Samsung Kies نام این بخش ممکن است Import/Export باشد.سپس فایل ها و چیز هایی را که قابل پشتیبان گیری و بازگردانی هستند را میتوانید مشاهده کنید. این اطلاعات که قابل پشتیبان گیری و بازگردانی هستند در چند دسته Contacts, Music, Photos, Videos میباشند.

با کلیک کردن بر روی هر کدام از اطلاعات، یکی از گزینه های Backup on PC و یا Export to PC نمایان خواهد شد که با انتخاب آن از آن اطلاعات بکاپ تهیه خواهد شد.همچنین در آخر باید مسیر برای تهیه بکاپ را انتخاب کنید تا فایل ها و اطلاعات در آنجا ریخته شوند. همچنین زمانی که خواستید فایل ها و اطلاعات را به گوشی خود بازگردانید به همان بخش Backup or Restore و یا Import/Export بروید و از گزینه Import From PC و یا Restore From PC را انتخاب کنید و سپس فایل و یا اطلاعات مورد نظر خود را بازگردانید.