همانطور که گفته شد، با وجود آنکه سال*های زیادی از شروع فعالیت Whatsapp می*گذرد، با این حال هنوز هم هیچگونه استیکر یا شکلک*های متفاوتی به آن اضافه نشده است و اموجی*های زرد رنگ، تنها گزینه*ی شما برای استفاده از شکلک*ها در متن پیام*هایتان خواهند بود. در حالی که اپلیکیشن*های دیگر مانند وایبر، لاین و... به استیکرها و کسب محبوبیت و درآمد از آن*ها، توجه ویژه*ای نشان می*دهند، واتس*اپ همچنان در دوران صورتک*های کوچک باقی مانده است و ظاهرا قصد هیچگونه نوآوری یا ابتکاری در این زمینه را هم ندارد. شاید در دورانی خاص، صورتک*ها برای پیام*ها کافی بود اما مطمئنا در حال حاضر، استیکرها بخشی جدا نشدنی از پیام*رسان*ها شده*اند، به طوری که استفاده*ی کاربران از استیکرها، چندین برابر صورتک*ها شده است و با توجه به تعداد کاربران چندصد ملیونی واتس*اپ، عدم اضافه کردن چنین قابلیتی، یک علامت سوال بزرگ را در ذهن کاربران ایجاد می*کند.
یکی از توسعه دهندگان اندروید، اقدام به ساخت ماژولی کاربردی برای اپلیکیشن Xposed Installer کرده است که به کمک آن، می*توانید با تعویض این صورتک*های یکنواخت، به شکلک*های اندروید کیت*کت، اموجی*های سامسونگ، و توئیتر(این مورد در برخی گوشی*ها)، تنوعی کوچک به اپلیکیشن خود ببخشید. این موضوع بدون شک جای استیکرها را پر نخواهد کرد، اما استفاده از آن، اموجی*های یکنواخت را، با شکلک*های جدید جایگزین خواهد کرد و با رابط کاربری متریال آن، ظاهر جدیدتری به واتس*اپ شما خواهد بخشید.
برای استفاده از این ماژول، ابتدا با مراجعه به پست
مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید برای استفاده از امکانات کامل انجمن عضو شوید
عضویت
، اپلیکیشن Xposed Installer را نصب و فعال کنید. سپس ماژول "Emoji Replacer" را نیز از
مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید برای استفاده از امکانات کامل انجمن عضو شوید
عضویت
دانلود و در گوشی خود نصب کنید و با مراجعه به بخش Moduluss اقدام به فعال کردن آن کنید. در مرحله*ی بعد، گوشی خود را ری*استارت کنید و بعد از بالا آمدن گوشی، اپلیکیشن "Emoji Replacer" را اجرا کنید. همانطور که در تصویر زیر نیز مشاهده می*کنید می*توانید پکیج مورد علاقه*ی خود را انتخاب کرده و از این پس، به جای اموجی*های همیشگی، از این شکلک*ها استفاده کنید.
البته لازم به ذکر است که با این کار، هیچ تغییری در شکلک*های دوستان شما رخ نخواهد داد و تنها خود شما اموجی*ها را در قالب جدیدتری مشاهده خواهید کرد. اگر دوستان شما نیز علاقه*مند به داشتن این شکلک*ها در واتس*اپ خود هستند، باید این ماژول را در گوشی نصب کنند. البته برای داشتن شکلک*هایی متفاوت با اموجی*های همیشگی، راه*هایی همچون استفاده از نسخه*های دست*کاری شده*ی این اپلیکیشن مانند WhatsMapp یا Whatsapp pluss نیز وجود دارد با این حال برای کاربرانی که علاقه*ای به استفاده از نسخه*های غیر رسمی اپلیکیشن*ها ندارند، این روش انتخاب مناسبی خواهد بود.توجه: اپلیکیشن Xposed Installer و تمامی ماژول*های آن برای کارکرد، نیازمند به دسترسی روت خواهند بود.