✅چطور سیستم عامل دستگاه اندرویدی خود را به روز یا آپدیت کنیم؟

نهایتا نوبت به آن رسیده که سیستم عامل دستگاه اندرویدی خود را آپدیت کنید. انجام این عمل به سادگی صورت می*گیرد و به هیچ عنوان مراحل پیچیده*ای را به همراه ندارد. به منظور انجام این کار می*توان از دو روش اصلی استفاده کرد. در روش نخست از طریق نوتیفیکیشن یا اعلان مربوط به وجود آپدیت برای سیستم عامل دستگاه وارد عمل می*شوید. کافیست که به شبکه اینترنت مناسبی متصل شده و این اعلان را لمس نمایید. سپس گزینه Install را انتخاب کرده و اجازه دهید تا فایل*های مورد نیاز دانلود شوند و نصب شوند. پس از اتمام فایل*های مورد نیاز دستگاهتان به طور اتوماتیک ریستارت شده و نسخه جدید سیستم عامل اندروید بر روی آن نصب می*شود.

اما در روش دوم به صورت دستی دستور نصب به روز رسانی یا آپدیت موجود را ارسال می*کنیم. اغلب مراحل اصلی انجام این فرآیند مشابه با دو روش پیشین است. برای انجام این عمل مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا از بخش اپلیکیشن درایو دستگاهتان وارد بخش تنظیمات یا همان Settings آن شوید
به بخش انتهایی لیست مراجعه کرده و گزینه About Phone را لمس کنید.
در لیست ارائه شده گزینه Software Update را انتخاب کنید.
حال گزینه Check Update را انتخاب نمایید. با انجام مراحل فوق دستگاه شروع به بررسی نسخه فعالی سیستم عامل نصب شده در دستگاه و آپدیت*های موجود برای آن می*کند. در صورت وجود به روز رسانی یا آپدیت سیستم عامل، دستگاه پنجره پاپ*آپی را نمایان می*سازد و از شما می*خواهد که آپدیت مورد نظر را دانلود در دستگاه خود نصب نمایید.

انجام این عمل ممکن است چند دقیقه به طول بیانجامد. بنابراین صبور باشید و اجازه دهید تا دستگاه مراحل مورد نیاز با به منظور آپدیت سیستم عامل طی کند. در بخش Software Update گزینه*ای با عنوان Automatically Check Update وجود دارد. چنانچه تیک این گزینه زده شده باشد، دستگاه به طور اتوماتیک در بازه*های زمانی مختلف وجود یا عدم وجود به روز رسانی برای سیستم عامل دستگاه را بررسی نموده و در صورت وجود آپدیت از طریق نوتیفیکیشن یا اعلان شما را از این موضوع مطلع می*کند. چنانچه تیک این گزینه غیر فعال باشد دستگاه هیچگاه به طور اتوماتیک نسبت به بررسی این موضوع اقدام نکرده و شما همواره باید به طور دستی این عمل را انجام دهید.

همانطور که اشاره داشتیم، آپدیت یا به روز رسانی سیستم عامل تبلت یا گوشی*های اندرویدی به هیچ وجه فرآیند پیچیده*ای را به همراه ندارد.