✅نحوه فعال سازی قابلیت تایید هویت دو مرحله ای واتساپ

فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای واتساپ مراحل چندان پیچیده*ای را به همراه ندارد. بدین منظور کافیست که یک آدرس ایمیل داشته باشید، چرا که کد ۶ رقمی تایید هویت در مرحله دوم به آدرس ایمیلی ارسال می*شود که شما رجیستر می*نمایید. به منظور فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای واتساپ مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا برنامه واتساپ را اجرا کنید.
آیکون منوی موجود در بخش بالا و سمت راست صفحه را لمس کنید. این آیکون با نماد سه نقطه عمودی نمایش داده می*شود.
سپس گزینه Settings را انتخاب کنید.
حال گزینه Account را لمس کنید.
گزینه Two-Step Verification را لمس نمایید. این گزینه مربوط به قابلیت تایید هویت دو مرحله ای واتساپ می*شود.
در مرحله بعد باید گزینه سبز رنگ Enable را لمس کنید
حال باید یک کد شش رقمی دلخواه را وارد نمایید. دقت کنید که این کد را باید به خاطر بسپارید. پس از وارد کردن کد شش رقمی، گزینه Next را لمس کنید. احتمالا به منظور تایید کد شش رقمی وارد شده لازم است که بار دیگر آن را وارد نمایید.
در مرحله بعد باید آدرس ایمیل مد نظرتان را وارد کنید. دقت کنید که باید برای فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله ای واتساپ حتما به این ایمیل دسترسی داشته باشید. پس از وارد کردن آدرس ایمیل، گزینه Next را لمس کنید.
در مرحله آخر پیامی با مضمون Two-Step Verification is now enabled مواجه می*شوید. این پیغام از فعال شدن قابلیت تایید هویت دو مرحله ای واتساپ خبر می*دهد. گزینه Done را لمس کنید.
با طی کردن مراحل ساده فوق به راحتی قابلیت تایید هویت دو مرحله ای واتساپ فعال می*شود. اگر تمایل به غیر فعال کردن این قابلیت داشته باشید، می*توانید از طریق ایمیل رجیستر شده خود نسبت به انجام این عمل اقدام نمایید. برنامه واتساپ به صورت دوره*ای از شما درخواست وارد کردن رمز عبور را خواهد داشت تا بدین صورت از فراموش کردن آن ممانعت به عمل آید. با فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله ای واتساپ هر فردی که برای دستیابی به اکانت شما تلاش کند باید از لایه امنیتی دوم هم عبور نماید و از طریق ایمیل هم هویت خود را تایید نماید. با توجه به اینکه تنها شما به آدرس ایمیل وارد شده دسترسی دارید، بنابراین شخص دیگری نمی*تواند نسبت به سوء استفاده از اکانت واتساپ شما اقدام کند.