PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کُد مدل و build number چیه هستن؟

babak_tour
11-17-2016, 07:03 PM
سلام.
می*خواستم بدونم فرق کُد مدل*های مختلف توی یک گوشی چیه؟
مثلاً این*ها مال LG G3 هست:

Versions: D855 (Europe); D850 (AT&T); D851 (T-Mobile); D852 (Canada)
این رو متوجه می*شم که گوشی با کُد مدل خاص رو برای منطقه یا اپراتور خاص می*زنن، اینکه فرقشون چیه که رامشون به هم نمی*خوره؟
چون مشخصات سخت*افزاری یکسانی دارن.

همین سوال رو راجع به نسخه*ی نرم*افزار دارم.
فرق v20i با v21a با v30d چیه؟
چون مثلاً همین G3(D855)، اندروید ۶ برای v30d اوده ولی برای v21a نیومده.

ممنون می*شم جواب بدین.

Reza.Vejdan
11-18-2016, 02:38 PM
دوست عزیز رام های اپراتور های مختلف با اینکه عموما کارایی یکسانی دارند اما تفاوت هایی هم دارند که اجازه نصب اون رو روی اپراتور دیگه نمیده مثلا اگر نصب هم بشه کلا نه سیم کارتی میشناسه و احتمال پریدن IMEI هم هست

در باره بیلد نامبر های مختلف گوشی هم باید بگم آپدیت های ارائه شده برای گوشی هست که خب طبعا برای برخی آپدیت سریع تر و برای برخی دیرتر ارائه میشه

مثل مدل های اروپایی و تک سیم کارت که آپدیت ها اول برای اون ها میاد و بعدا برای منطقه ما و دوسیم کارت ها

babak_tour
11-19-2016, 01:25 PM
دوست عزیز رام های اپراتور های مختلف با اینکه عموما کارایی یکسانی دارند اما تفاوت هایی هم دارند که اجازه نصب اون رو روی اپراتور دیگه نمیده مثلا اگر نصب هم بشه کلا نه سیم کارتی میشناسه و احتمال پریدن IMEI هم هست

در باره بیلد نامبر های مختلف گوشی هم باید بگم آپدیت های ارائه شده برای گوشی هست که خب طبعا برای برخی آپدیت سریع تر و برای برخی دیرتر ارائه میشه

مثل مدل های اروپایی و تک سیم کارت که آپدیت ها اول برای اون ها میاد و بعدا برای منطقه ما و دوسیم کارت ها

راستش سوالم راجع به build number همون روز برطرف شد. ولی وقتی پست رو ویرایش کردم، عنوان تغییر نکرد.(شاید هم من اشتباه کردم.)

من هم دنبال همون تفاوت*ها هستم. چیه که فرق می*کنه؟

دنبال تفاوت sofware version ها هم هستم.(تو ادامه*ی پست اول هم هست.)

Reza.Vejdan
11-19-2016, 11:27 PM
بهتون گفتم که در پست اول دوست عزیز برای مناطق مختلف هست مثلا یه فرق بخوام بگم زبان اون هست شاید شما برید رام منطقه روسیه رو بزنید زبان روسی و مرتبط رو داشته باشه( این فقط یک تفاوت بود ) و تفاوت های دیگر
تفاوت رام هارو عرض کردم

babak_tour
11-20-2016, 10:20 PM
بهتون گفتم که در پست اول دوست عزیز برای مناطق مختلف هست مثلا یه فرق بخوام بگم زبان اون هست شاید شما برید رام منطقه روسیه رو بزنید زبان روسی و مرتبط رو داشته باشه( این فقط یک تفاوت بود ) و تفاوت های دیگر
تفاوت رام هارو عرض کردم
دستت دردنکنه. ولی اگه ناراحت نمی*شی می*خوام بگم که سوال من رو خوب نخوندی و یا به همه*ی جنبه*هاش توجه نکردی.

مشخصاً سوال من راجع به تفاوت*های سخت*افزاری و درایور*هاست.
اینکه رام*ها و یا نسخه*های مختلف نرم*افزاری برای مناطق مختلف، علاوه براینگلیسی، زبان*های مخصوص اون منطقه*رو پوشش می*دن که بدیهیه.

روی مدل D855، همه*ی رام*های زیر مال خاورمیانه و غیر اپراتوری هستن:
V30E ,, V30D , V21a , V20w , v20i , v10l
ولی ، طبق دستور العمل*ها و راهنما*ها نمی*شه این*ها رو جای هم استفاده کرد.

Reza.Vejdan
11-20-2016, 10:51 PM
دستت دردنکنه. ولی اگه ناراحت نمی*شی می*خوام بگم که سوال من رو خوب نخوندی و یا به همه*ی جنبه*هاش توجه نکردی.

مشخصاً سوال من راجع به تفاوت*های سخت*افزاری و درایور*هاست.
اینکه رام*ها و یا نسخه*های مختلف نرم*افزاری برای مناطق مختلف، علاوه براینگلیسی، زبان*های مخصوص اون منطقه*رو پوشش می*دن که بدیهیه.

روی مدل D855، همه*ی رام*های زیر مال خاورمیانه و غیر اپراتوری هستن:
V30E ,, V30D , V21a , V20w , v20i , v10l
ولی ، طبق دستور العمل*ها و راهنما*ها نمی*شه این*ها رو جای هم استفاده کرد.

دوست عزیز سوال و جواب ناراحتی نداره شما هر چقدر دلت میخواد سوال بکن اینجا من و دوستان برای پاسخگویی هستیم
صرفا تفاوت های آنچنانی در رام ها نیست
اما بزارید یک چیزی رو بگم
برای مثال
دو رام داریم - یکی برای انگلیس یکی برای خاورمیانه
اگر هر دو برای مدل D855 باشند نصب اون مشکلی نخواهد داشت و خیلی داریم که رام های مناطق دیگر رو نصب میکنند روی گوشی خودشون اما اینجا یک چیزی هست
اگر گوشی شما گارانتی دار هست طبیعتا با نصب رام مناطق دیگر همانند روت گوشیتون از گارانتی خارج میشه حالا میشه بگید کجا نوشته نمیشه استفاده کرد و چه رام هایی رو ؟